Opole

Ideą projektu BARGWEORK® – BIURO NA WODZIE jest przywrócenie ludziom możliwości pracy i tworzenia w ekologicznym, możliwie jak najbardziej
zbliżonym do natury środowisku.

WIĘCEJ

Skład jury


 • Testimonial

  Magdalena Gruna

  Magdalena Gruna

  Dyrektor do Spraw Edukacyjnych w Vectorworks Polska. Zawodowa związana z wdrażaniem nowoczesnych technologii w procesy projektowania. Interdyscyplinarną pracę doktorską napisała i obroniła na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Tematem pracy była percepcja przestrzeni w sensie filozoficznym i jej odwzorowanie w koncepcjach sacrum na Starożytnym Bliskim Wschodzie. Przez wiele lat była czynnym architektem w firmie rodzinnej, gdzie zajmowała się urbanistyką, projektowaniem architektonicznym i projektami wnętrz. Jest ekspertem w zakresie wyceny nieruchomości. Prywatnie organizatorką i uczestniczką wielu przedsięwzięć kulturalno-oświatowych. Autorka tekstów scenicznych, literackich i filozoficznych. Jej pasją jest badanie procesów myślowych i poznawczych, ich przejawów w danych kulturach, i sposobu w jaki determinują całą ludzką rzeczywistość i jej percepcję.

 • Testimonial

  Krystyna Januszkiewicz

  Krystyna Januszkiewicz

  Dr hab. inż. arch. Krystyna Januszkiewicz, pracownik naukowy i dydaktyczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Specjalizuje się w teorii i praktyce architektury najnowszej oraz we wzornictwie zwłaszcza w stosowaniu technologii cyfrowych w projektowaniu i realizacji unikatowych obiektów sztuki na świecie. Jest autorką wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich poświęconych tej problematyce.

 • Testimonial

  Jarosław Ptak

  Jarosław Ptak

  Absolwent Wydziału Mechanicznego oraz Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Od 13 lat związany z marką WIŚNIOWSKI. Jako Menedżer Kreatywny Wizerunku Marki czuwa nad procesem projektowania zgodnego z identyfikacją wizualną marki oraz nowoczesnym wzornictwem przemysłowym. Wyjątkowy design zaprojektowanych przez niego produktów stale zyskuje uznanie branży budowlanej i klientów, czego potwierdzeniem są liczne nagrody przyznane firmie WIŚNIOWSKI. Jarosław Ptak szczególną uwagę przykłada do przejrzystej aranżacji przestrzeni, która podkreśla walory prezentowanych produktów, ale również zapewnia komfort jej użytkownikom. Odwzorowaniem tej teorii są salony ekspozycyjne marki WIŚNIOWSKI zaprojektowane i zaaranżowane zgodnie z zachowaniem wszelkich zasad nowoczesnego designu. Do najważniejszych i najbardziej ekskluzywnych projektów zaliczyć należy aranżację wnętrz pięciogwiazdkowego hotelu Heron oraz posiadłości właściciela marki WIŚNIOWSKI.

 • Testimonial

  Marcin Wojciechowski

  Prezes fundacji Bargework

  Marcin Wojciechowski

  Przedsiębiorca, designer, strateg. Obecnie Członek Zarządu oraz Creative Director w Innowacyjnej Grupie Marketingowej Aveex. Pomysłodawca projektu BARGEWORK – BIURO NA WODZIE. Prezes fundacji wspierającej innowacyjność. W ciągu niemal dwóch dekad pracy w marketingu i reklamie, współtworzył wiele globalnych brandów, między innymi: Pirelli, Electrolux, Philips, Unilever, Wiśniowski czy Betafence. Jego bogate życie zawodowe przełożyło się na wnikliwy wgląd w prawa rządzące światem biznesu. W połączeniu z wrażliwością wizualną, Marcin Wojciechowski potrafi wyrazić markę w formie atrakcyjnego dla jej odbiorców obrazu. Swym entuzjazmem oraz niezwykłymi pomysłami z łatwością zaraża innych.

 • Testimonial

  SZYMON WOJCIECHOWSKI

  SZYMON WOJCIECHOWSKI

  Architekt z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów. Od 1982 roku związany zawodowo z pracownią APA – biuro projektów, obecnie APA Wojciechowski Sp. z o. o., w której pełni funkcję Prezesa Zarządu. Wieloletnie doświadczenie zawodowe w połączeniu z ogromną pasją tworzenia i wrodzonym zamiłowaniem do pięknych brył pozwalają mu projektować budynki, które urzekają nie tylko swoim niepowtarzalnym wyglądem i spektakularnymi wnętrzami, lecz także ogromną funkcjonalnością. Autor lub współautor wielu znanych projektów architektonicznych, m.in. White Square Office Center w Moskwie, Galerii Malta w Poznaniu czy planowanej „Latarni” w warszawskim Porcie Praskim.


Warunki konkursu

Praca konkursowa ma składać się z:

Projektu bryły barki o wymiarach 28×6 metrów, który należy przygotować w formie renderów 3d (lub innej formy reprezentacyjnej) i przekrojów,

Wizualizacji przystani, która ma obejmować obszar w bezpośrednim sąsiedztwie Narodowego Centrum Piosenki Polskiej

Bargework Opole 2016 otoczenie barki
Bargework Opole 2016 otoczenie barki
Bargework Opole 2016 otoczenie barki
Bargework Opole 2016 otoczenie barki
Bargework Opole 2016 otoczenie barki
Bargework Opole 2016 otoczenie barki

lokalizacja barki


Zobacz galerię

Przystań ma być nie tylko miejscem stacjonowania barki, lecz także miejscem wypoczynku i rekreacji dla pracowników biura oraz okolicznych mieszkańców.

BARGEWORK OPOLE ma być z założenia obiektem modułowym: zarówno barka, jak i przystań muszą być zaprojektowane w taki sposób, aby w przyszłości mogły zostać połączone z kolejnymi tego typu obiektami.

Projekt powinien uwzględniać założenie, że BARGEWORK to:Produkty marek partnerów technologicznych wykorzystane w pracy konkursowej muszą zachować swoją funkcję i użyteczność zgodną z ich pierwotnym przeznaczeniem określonym w katalogu i karcie produktu. W pracy konkursowej należy wykorzystać co najmniej jeden produkt każdego partnera technologicznego wskazując go w pracy konkursowej.
Projekt powinien być dostarczony za pomocą poniższego formularza

 • w formie plików JPEG, PNG lub PDF
 • O rozmiarze nieprzekraczającym 10MB na 1 plik
 • w jakości umożliwiającej wydruk w formacie B2
 • z opisem konceptu min. 500 znaków

Formularz

Usuń

Usuń

Usuń

Usuń

Dodaj osobę

Wypełnij wszystkie wymagane pola oraz upewnij się, że załączyłeś pracę konkursową

Regulamin

Akceptuję regulamin

Załącz pliki pracy konkursowej

Usuń

Usuń

Usuń

Usuń

Usuń

Usuń

Usuń

Usuń

Usuń

Dodaj nowy plik


Organizator zastrzega sobie prawo wstępnej weryfikacji technicznej nadesłanych prac pod kątem użytych produktów i ich zgodności z listą produktów dopuszczonych do konkursu.

Często zadawane pytania

Czy w projekcie końcowym trzeba przygotować detal w skali 1:50?
Detal konstrukcyjny nie jest obowiązkowy i nie trzeba umieszczać go projekcie konkursowym.
Czy mogę wziąć udział w konkursie BARGEWORK OPOLE jeżeli nie byłem/am uczestnikiem poprzednich etapów?
Tak.
Czy mogę użyć któregokolwiek produktu danego partnera, czy musi być to konkretny model podany na stronie konkursowej?
W projekcie może być użyty każdy produkt z oferty partnera technologicznego drugiego etapu konkursu – nie musi być to produkt umieszczony na stronie www konkursu.
Czy mogę przesłać kilka projektów?
Każdy uczestnik konkursu może przesłać dowolną ilość plików z zastrzeżeniem aby żaden z nich nie przekraczał rozmiaru 10 MB.
Czy jest miejsce, w którym powinna znaleźć się przestrzeń przeznaczona na maszynownię?
Przestrzeń na maszynownię najlepiej wygospodarować w centrum środka ciężkości obiektu.

Nasi partnerzy instytucjonalni

ALK
Krakowska Akademia
Politechnika Opolska
POID
PSPW
WBIA
Politechnika Krakowska
Politechnika Poznańska
Politechnika Warszawska
Politechnika Łódzka
Politechnika Śląska
Wydział Sztuki
Politechnika Wrocławska
Miejsce na partnera
Miejsce na partnera
Miejsce na partnera
Miejsce na partnera
Miejsce na partnera

Nasi patroni medialni

Archimania

Archirama Murator Plus

Archispace

Architektura&Biznes

Archivolta

Budoskop

e-biurowce

Idea Domu

Infoarchitekta.pl

Izolacje

Okna21.pl

Oknoserwis

Miejsce na partnera

Świat aluminium

Świat szkła

Miejsce na partnera

Miejsce na partnera

Miejsce na partnera

Patronat honorowy

Skontaktuj się z nami

Adres

BARGEWORK Plac Defilad 1 00-901 Warszawa

Kontakt

+48 733 947 019 konkurs.bargework@bargework.com

Kontakt dla mediów

Bartosz Bernaciak
ACCOUNT EXECUTIVE+48 733 947 019 bartek.bernaciak@bandera.pl

Polub nas na Facebooku